Your shopping cart is empty!

Cristiano Ronaldo spašava Juventus dok je Real Madrid pogodio pe

31/10/2019 0
Cristiano Ronaldo spasio je Juventus kada mu je penal donio jedva zasluženu pobjedu od Genoe od 2: 1 na stadionu Allianz.

Juventus je trebao odgovoriti na Internazionaleovu pobjedu u Bresciji 24 sata ranije kako bi se vratio na prvo mjesto, a udarac glavom Leonarda Bonuccija u 36. minuti uputio ih je pravim putem.

Kristijan Kouamea zavarao je golmana Juvea Gianluigija Buffona dok je Genoa izjednačio četiri minute kasnije, no otkaz Francesca Cassata nakon poluvremena još je jednom pružio prednost domaćinima. Nisu mogli povećati svoju kadrovsku prednost i izgubili su je kada je zamjenski Adrien Rabiot u 86. minuti vidio crveno.

Ronaldo je bio u ofsajdu kada je ubacio loptu duboko u mrežu za zaustavljanje - ipak ga je Antonio Sanabria uhvatio u okvir i bez greške je izveo penal, štedeći Juveova rumenila.

Atalanta je držala prva tri suparnika Napolija u nadoknadi vremena prisiljavajući remi s 2-2 na stadionu Stadio San Paolo. Gol glavom Nikole Maksimovića u 16. minuti, s ruba Joséa Callejona, nakratko je Napoli doveo do trećeg mjesta sa svojim in-formacijama, ali Remo Freuler je izjednačio malo prije poluvremena.

Arkadiusz Milik, koji je pogodio vratnicu sredinom prvog poluvremena, obnavljao je Napolijevo vodstvo prebacujući loptu Fabijanom Ruizom kroz loptu u 72. minuti. Josip Iličić pobijedio je ofsajd zamku da bi izjednačio četiri minute vremena, međutim, Slovenac je tada odbijen kao pobjednik u zaustavnom vremenu.

U Španjolskoj Real Madrid je na Santiago Bernabéuu nadvladao dno kluba Leganés 5-0 kako bi zadržao pritisak na čelnike La Lige Barcelone. Real je, na svom posljednjem ligaškom gostovanju, u Real Mallorci pobijeđen 1-0 - trebalo je samo sedam minuta da otvori bodovanje preko brazilskog napadača Rodryga. Njemački vezni igrač Toni Kroos ubrzo je potegnuo dom na sekundu u blizini postave.

U 24. minuti Sergio Ramos postigao je penal u drugom pokušaju, nakon što je njegov početni udarac spasio Juan Soriano, za koga je VAR presudio da je s njegove linije. Karim Benzema je konačno postigao zasluženi gol prilikom pretvorbe kaznenog udarca u 20. minuti.

Zamjenik Luka Jović postigao je svoj prvoligaški gol od ljeta velikog novca iz Eintrachta iz Frankfurta, kada je za vrijeme zaustavljanja krenuo na stražnji post. Real je zatvorio mjesto u bodovima vodećih Barcelone, oba kluba su sada odigrala 10 utakmica.

Valencia se uzvratila rezultatom 1-1 protiv Seville na Mestalli. Lucas Ocampos je doveo goste u vodstvo nakon zaustavljanja prvog poluvremena. Los Che je mislio da su izjednačili u 75. minuti, samo da je Manu Vallejo vidio kako njegov trud isključuje ofsajd zastava. Zamjenik kolege Ruben Sobrino ipak se pobrinuo za bod u 10. minuti kada je krenuo kući iz slobodnog udarca.